flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
14
quantity
Product details
Category
Crossrock CRA870 Series Case——Designed for 4/4 & 3/4 Cello Interior Dimensions: Overall length: 1235mm (48.6in); Upper bout: 375mm (14.8in); Waist: 365mm (14.4in); Lower bout: 470mm (18.5in); Body length: 870mm (34.3in); Body depth: 205mm (8.0in); Body depth with bridge: 295mm (11.6in); Itme weight : 14.2 lb What’s in the Box: ✅ 2x Keys for Secure Locking Mechanism ✅ 1x Crossrock CRA870 Series ABS Cello Case ✅ 4x Padded Blocks for Custom Fit to adapt the case to your cello model 📌Before making a purchase, please verify the interior dimensions of the case. If necessary, do not hesitate to reach out to the seller for additional details.